Co trzeba wiedzieć o kettlebell?

Kettleell, to pewnego rodzaju odważnik, jaki może przypominać nam wyglądać kulę armatnią z zaczepem. W ostatnim czasie trening z wykorzystaniem kettlebells cieszy się naprawdę bardzo dużą popularnością, ponieważ taki właśnie trening znacznie zwiększa wytrzymałość mięśni, jak również wpływa na ich elastyczność, koordynację, jak również ma bardzo pozytywny wpływ na kondycję sercowo-naczyniową. Jak odkryto te właśnie odważniki? Pomimo tego, że popularnością cieszą się właściwie od niedawna, to znane są one już od wielu lat, ponieważ odkryte zostały w XVIII wieku w Rosji. Były one wykorzystywane do przeprowadzania treningu wojskowego, między innymi w armii radzieckiej. Dopiero od 40 lat te właśnie narzędzia są wykorzystywane do ćwiczeń w sportach siłowych.

Czym konkretnie jest kettlebell?

Kettleell (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Gryfy-i-obciazenia_Hantle-Kettlebell-966.html) to swego rodzaju ciężar, który jest bardzo podobny do hantli, jeżeli chodzi o ich zastosowanie. Tymczasem jeżeli chodzi o jego działanie, to jest ono całkowicie inne niż hantle, jak również inne są efekty, jakie możemy uzyskać, jeżeli ćwiczymy za pomocą kettlebells. Obecnie można to narzędzie zakupić w wielu różnych odmianach kolorystycznych, jak również w wielu wersjach wagowych. Warto zwrócić uwagę na to, że jest popularny raptem od niedawna, natomiast jak już wspomniano wyżej został on wynaleziony w Rosji ponad dwa stulecia temu, gdzie to narzędzie było standardową częścią każdego treningu, jaki musiał systematycznie odbywać każdy radziecki żołnierz.

Kettleell, jako alternatywa dla treningu przeprowadzonego na siłowni

Chodzenie na siłownię jest w ostatnim czasie naprawdę popularne i wiele osób się na to decyduje, jednak nie zawsze jest tak, że każdemu podoba się na siłowni. Czasami musimy poczekać na skorzystanie z danego sprzętu, ponieważ jest on zajęty, jeżeli jesteśmy niedoświadczeni, to możemy mieć pewne opory w wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń, ponieważ jesteśmy narażeni na to, żeby osoby bardziej doświadczone będą patrzyły na nas posępnym wzrokiem. Tymczasem godzinne ćwiczenia z kettlebell pozwolą na naprawdę bardzo wytężony wysiłek, który zaangażuje wiele różnych części mięśni bez trwałych zastojów, w związku z tym są to doskonałe ćwiczenia dla organizmu. Ćwiczenia z wykorzystaniem tego narzędzia sprawiają, że mięśnie znacznie zwiększają swoją wytrzymałość, znacznie zwiększona jest koordynacja, jak również ogólna kondycja naszego organizmu. Dzięki takim ćwiczeniom możemy schudnąć w naprawdę błyskawicznym tempie, oczywiście jeżeli ćwiczenia robimy dobrze i systematycznie.

Człowiek zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com